![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13185095
*
nr 1318 5095
CO (Carl Otto) Hultén
(1916-2015), Sverige
Akvarell, CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2020
kl 19:18:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:08:41
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bibliskt motiv carl-otto hultén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
nr 1318 5095
CO (Carl Otto) Hultén
(1916-2015), Sverige
Akvarell, CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 14:08:41 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bibliskt motiv carl-otto hultén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25